Difference between revisions of "Americas"
From Nautical Wiki
| Line 128: | Line 128: | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| − | | * [[Aruba | + | | * [[Aruba]] |
| | | | ||
| | | | ||
| Line 143: | Line 143: | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| − | | * [[Tobago | + | | * [[Tobago]] |
| | | | ||
| | | | ||
|} | |} | ||
Revision as of 16:41, 1 October 2019
| North America | Caribbean | Central America | South America |
|---|---|---|---|
| * Canada | * Cuba | * Belize | row 1 cell 3 |
| * United States | * Cayman Islands | * Costa Rica | row 2 cell 3 |
| * Mexico | * Jamaica | * El Salvador | row 2 cell 3 |
| * Bermuda | * Haiti | * Guatemala | row 2 cell 3 |
| * Bahamas | * Dominican Republic | * Honduras | row 2 cell 3 |
| * Puerto Rico | * Nicaragua | row 2 cell 3 | |
| * Virgin Islands | * Panama | row 2 cell 3 | |
| * Anguilla | |||
| * Saint-Martin | |||
| * Saint Barthelemy | |||
| * Aruba | |||
| * Saint Kitts | |||
| * Nevis | |||
| * Barbuda | |||
| * Antiqua | |||
| * Montserrat | |||
| * Guadeloupe | |||
| * Dominica | |||
| * Martinique | |||
| * St Lucia | |||
| * St Vincent | |||
| * Grenadines | |||
| * Barbados | |||
| * Grenada | |||
| * Aruba | |||
| * Curacao | |||
| * Trinidad | |||
| * Tobago |